Uczelnieinfo.pl

Aktualności

Kocham, lubię, szanuję (cykl debat z młodzieżą w SWPS) Drukuj Email

sex_v2Kiedy jest najlepszy moment na pierwszy raz? Jak budować poprawne relacje mężczyzna-kobieta? Czy wirtualny seks to tylko zabawa? Jak nie zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową?

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej oraz portal dla młodzieży OniOna.info zaprasza licealistów oraz nauczycieli do udziału w cyklu interaktywnych spotkań ze specjalistami – psychologami, seksuologami, terapeutami pt. „Kocham, lubię, szanuję”. Spotkania zostaną poświęcone najważniejszym problemom z zakresu relacji w bliskich związkach, z jakimi boryka się młodzież.

Weźmie w nich udział Małgorzata Ohme – psycholog i psychoterapeuta zajmująca się psychologią rozwoju dzieci i młodzieży, na co dzień związana ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, natomiast portal OniOna.info będą reprezentowały Bianka-Beata Kotoro – psycholog, terapeuta seksuologiczny, profesjonalna edukatorka seksualna oraz Marika Krajniewska – redaktor naczelna portalu.

 

Spotkania będą się odbywały raz na miesiąc, we wtorki, od marca do czerwca w godzinach 10.00-13.00.

 

linia_grey

Tematy spotkań:

16 marca 2010 r. – „Jak kochać, by nie oszaleć” (pierwsze związki i ich znaczenie w dorosłym życiu, role, jakie przyjmujemy w związku, przyczyny i sposób rozwiązania konfliktu „ja go kocham a rodzice nie”, psychologiczne aspekty wpływu grupy, partnera na decyzję o rozpoczęciu współżycia, pułapki, jakie czyhają na młodych ludzi we współczesnych mediach, które deformują współczesny obraz miłości i związków),

13 kwietnia 2010 r. – „Jaki jestem naprawdę” (postrzeganie siebie, poczucie wartości, rola autorytetów, lans, galerianki, naśladowanie w kontaktach intymnych zachowań zaobserwowanych w filmach pornograficznych),

4 maja 2010 r. – „Normy i wykroczenia w zachowaniach seksualnych” (problem z molestowaniem – jak je rozpoznać, gdzie udać się po pomoc, dylematy moralne związane z różnymi zachowaniami seksualnymi, wirtualny seks, masturbacja, sponsoring nastolatków, homoseksualizm),

15 czerwca 2010 r. – „Zdrowie” (jak dbać o zdrowie psychiczne i fizyczne, jak nie zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową, jak sprawdzić, czy nie jesteśmy zakażeni, od kiedy wykonywać cytologię, czy szczepić się przeciw HPV, niebezpieczeństwa wakacyjnego seksu).

 

linia_grey


Spotkania pomogą młodym ludziom zrozumieć samych siebie i budować zdrowe relacje z bliskimi, nauczą mówienia o intymności, a także pomogą podejmować świadome decyzje bez ryzyka przykrych konsekwencji. Wiedza, jaką uczniowie otrzymają podczas naszych wtorkowych spotkań, przyda im się przy budowaniu relacji z partnerem, pomoże uniknąć błędów związanych z niewiedzą dotyczącą inicjacji seksualnej, a także będzie cennym narzędziem pedagogicznym uzupełniającym zajęcia z zakresu przygotowania do życia w rodzinie.


Serdecznie zapraszamy do udziału w debatach. Przyjmujemy zgłoszenia indywidualne oraz grupowe. Zachęcamy nauczycieli  wraz z uczniami do uczestnictwa w spotkaniach.

Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faksem: 22 517 98 23.

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu SWPS Katarzyna Drabik, tel. 22 517 98 20.