Uczelnieinfo.pl

Aktualności

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa Drukuj Email

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i DziennikarstwaWyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa powstała w 1996 roku. Obecnie jako jedyna uczelnia w Wielkopolsce kształci studentów aż na sześciu kierunkach studiów. Cztery z nich: kulturoznawstwo, politologia, socjologia, stosunki międzynarodowe na poziomie magisterskim, pedagogikę na poziomie licencjackim oraz informatykę na poziomie inżynierskim. Uczelnia posiada bogatą ofertę studiów podyplomowych: Akademia trenera, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Negocjacje i sztuka dyplomacji, Marketing i doradztwo polityczne, Pozyskiwanie i rozliczanie funduszy z UE, Public Relations, Manager projektu unijnego, Zarządzanie informacją w administracji i biznesie (z SWPS), Psychologia w firmie i życiu społecznym (z SWPS), Szkoła gender – podyplomowe studia nad płcią (z SWPS), Psychologia reklamy i zachowań konsumenckich (z SWPS) oraz specjalną (we współpracy z ODN-Uni-Terra) ofertę doskonalących i kwalifikacyjnych studiów podyplomowych dla nauczycieli. Prowadzi także wspólnie z Instytutem Zachodnim studia doktorskie w zakresie historii i nauki o polityce.


Promocja książki Tomasza Misiaka „Estetyczne konteksty audio sfery”

Jak technologia zmienia sztukę? Jak sztuka zmienia świat? Jak te zmiany opisuje estetyka? Jak doszło do sformułowania tych pytań w wymiarze estetyczno-filozoficznym? – na te i inne pytania odpowie dr Tomasz Misiak podczas promocji swojej najnowszej książki pt. „Estetyczne konteksty audio sfery”, która odbędzie się 20 stycznia o godzinie 14.30 w sali 203.

audiosfera_okladka.jpg


Książka Estetyczne konteksty audiosfery podejmuje zagadnienia niezwykle ważne dla współczesnej estetyki i kulturoznawstwa. Obydwie dyscypliny nie poświęcały dotychczas większej uwagi problematyce audiosfery, skupiając się przede wszystkim na ikonosferze. Szczegółowe przedstawienie zagadnień związanych z dźwiękiem, słuchem oraz sprzężoną z nimi technologią pozwala na przywołanie najważniejszych wątków prymatu wizualności i jego filozoficznej krytyki. W przestrzeni sztuki zaś kompetentnie uporządkowane i zrekonstruowane zostały awangardowe, neoawangardowe i późniejsze praktyki artystyczne. Pomimo zaangażowania tak szerokich kontekstów problematyka wyłożona jest przejrzyście, co zapowiada jej przydatność w dydaktyce akademickiej oraz otwiera drogę do dalszych badań nad dźwiękowym charakterem współczesności.

Prof. dr hab. Anna Zeidler - Janiszewska

 

 
dr Roman Bromboszcz laureatem Medalu Młodej Sztuki

Tegorocznym laureatem Medalu Młodej Sztuki w dziedzinie literatury został dr Roman Bromboszcz, wykładowca Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. W uzasadnieniu werdyktu jury czytamy, iż nagroda została przyznana za odważne przesuwanie i przekraczanie granic literatury.

img_0063.jpg
fot. gilling.info

Roman Bromboszcz (ur. 1976) studiował filozofię i historię sztuki na UAM. Doktor filozofii, pedagog w WSNHiD w Poznaniu. Podejmuje działania w zakresie sztuki intermedialnej i komputerowej, w tym, strony interaktywne, wydruki cyfrowe, multimedialny performance. Adoptuje cybernetykę do zadań artystycznych i humanistycznych. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

więcej: http://bromboxy.proarte.net.pl/

 
FUTURE SHORTS Extra 6 ‘HIDE AND SEEK’

klapsq.21.jpg14 stycznia 2010
godzina 20.00                   
Kino Rialto
bilety: 10pln (karta Filmokręgu)/12pln

Po grudniowym okresie podsumowań Future Shorts wraca w styczniu z nowym, elektryzującym programem „Hide and seek”. Tym razem zobaczycie „Rabbit punch” (reż. Kristian Andrews), w którym świetna animacja łączy się z dramatyczną historią o dylematach młodości doświadczanych przez dwóch łobuzów z sąsiedztwa oraz „The girl with the yellow stockings” (reż. Grzegorz Muskala), gdzie idylla dnia spędzanego przez młodą parę w łóżku zostaje niespodziewanie zakłócona przez... oświadczyny chłopaka.

fs_extra_06_rabbit_punch.gif

Pokażemy również „The lost tribes of New York City” (reż. Carolyn i Andy London) – zbiór wywiadów przeprowadzonych na ulicach słynnego miasta z bardzo nietypowymi rozmówcami. W programie zagości także dzieło finalisty pierwszej edycji Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves – „Ziętek” (reż. Bartosz Blaschke) – film o Bogdanie Ziętku, który ubóstwia piękne kobiety, dlatego postanawia stworzyć swój własny harem pełen drewnianych figur...

fs_extra_06_rabbit_punch05.gif

Ponadto będzie można zobaczyć opowieść o dwóch dziewczynach z przedmieść marzących o lepszej przyszłości („C'est gratuit pour les filles” Marie Amachoukeli-Barsacq i Claire Burger), wideoklip do piosenki zespołu She & Him promujący film „500 dni miłości” Marca Webba, historię rywalizacji o piękną kobietę przy dźwiękach kwartetu jazzowego („Playing hard to get” Tima Bullocka) oraz obraz niekończącego się cyklu życia i śmierci w „Return as an animal” Brunona Dicolli.
W styczniu pobaw się z Future Shorts w chowanego!

www.futureshorts.pl, www.myspace.com/futureshorts_poland

 
„Osobliwy Dziennik” Alicji Jezioreckiej – wystawa

„Osobliwy Dziennik” Alicji Jezioreckiej – łączenie graficzności z malarstwem
Wernisaż: 22 stycznia 2010,  godz. 18.00 (wystawa potrwa do 22 lutego)
Galeria na III piętrze

W swej niecierpliwości, pragnąc utrwalić natychmiast swe odczucia, emocje wywołane otaczającym mnie zewsząd pięknem natury zaczęłam – niemal maniakalnie - robić zdjęcia temu co wzbudza we mnie zachwyt.

Piękno, wyjątkowość świata, życia, zauważam-odkrywam w zupełnie prostych, zwyczajnych rzeczach, miejscach, zjawiskach. Pozwalam sobie zobaczyć je na nowo.

We współczesnym świecie stajemy się coraz mniej wrażliwi na piękno, które jest na wyciągnięcie ręki. Piękno - dostępne dla każdego - cicho czekające by ZACHWYCIĆ TAK PO PROSTU.

2str.jpg

Prezentowane zdjęcia traktuję jako szczególny rodzaj obrazu, są dla mnie rysunkiem, grafiką, malarstwem. Nigdy nie miały być czystą fotografią. Każde zdjęcie-praca jest dla mnie odrębnym światem. Światem danym od natury, który udało mi się odkryć.

 Dochodzi do pewnego rodzaju przewartościowania-dewaluacji pojęć.

…a wszystko zaczęło się jak zwykle od linii… Jak zwykle, bo mój dotychczasowy świat  był i jest przepełniony linią, która odgrywa w moim życiu bardzo ważną rolę. Widzę ją wszędzie, jest dla mnie obrazem jakieś dziwnej konieczności. Linia, to głęboka refleksja, długie spojrzenie, magia.

To  znak, zbliżenie, a przede wszystkim ponowne zobaczenie.

Czytaj całość...
 
Promocja książki Szewacha Weissa i Tomasza Dostatniego OP "W dwóch światach"

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zaprasza na promocję książki prof. Szewacha Weissa i Tomasza Dostatniego OP „W dwóch światach”. Spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2010 roku o godz. 18.00 w siedzibie Uczelni w sali 340.

w_dwoch_swiatach2.jpg


Dyskusję poprowadzi prof. dr hab. Ryszard Przybylski. Fragmenty książki przeczyta  Daniela Popławska – aktorka Teatru Nowego w Poznaniu.
Autorzy rozmawiają o przymiotach duchowych, Bogu, sumieniu, o Żydach i Polakach w czasach wojny i pokoju. Ta książka to zarówno świadectwo wiary, hołd złożony wartościom tożsamym dla obu kultur i religii, jak i zaproszenie do uczestnictwa w niezwykle osobistej wręcz intymnej rozmowie o życiu.

Czytaj całość...
 
 

PLEMIONA/Poznań - wystawa Ewy Łowżył

Wystawa fotograficzna portretów poznaniaków, rozmaitych grup społecznych
Fotograficzny "spis powszechny"
Autorką koncepcji projektu i fotografii jest Ewa Łowżył

Zdjęcia można oglądać w galerii 2PiR (parter)


4_m.jpg

2_m.jpg

 3_m.jpg

wernisaż (30 listopada 2009 r.)

Wybrani przez artystkę mieszkańcy miasta i wystawa ich portretów stają się swoistym panoptikum komentującym związki antropologiczno-kulturowe.

zaproszenie_plemiona.jpg

Czytaj całość...
 
Wygraj wyjazd do Brukseli!

Marzysz o wyjeździe do stolicy Belgii? Chciałbyś zwiedzić budynek Parlamentu Europejskiego? Interesujesz się historią jednoczącej się Europy?

Masz szanse na wyjątkową wycieczkę!

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa ogłasza konkurs „Młodzież WSNHiD w działaniu”, którego główną nagrodą jest wyjazd do Brukseli.

Zwycięzcom zapewniamy przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, zwiedzanie i wizytę w Parlamencie Europejskim oraz innych instytucjach administracji Unii Europejskiej.

Fundatorem nagród jest Marek Siwiec, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Czytaj całość...
 
Jak przygotować, napisać i obronić pracę magisterską? - warsztaty

Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych zaprasza na studenckie warsztaty naukowe - SUPER STUDENT

Jak przygotować, napisać i obronić pracę magisterską?

Czytaj całość...
 
Wykład i warsztat z Katarzyną Miller

Kobieto bądź szczęśliwa sama i w związkach
Propozycja dla KOBIET na dobry początek roku 2010
Wykład i warsztat z Katarzyną Miller

Propozycja dla KOBIET na dobry początek roku 2010
Wykład i warsztat psychologiczny z Katarzyną Miller


katarzyna_miller.jpg

22-24.01.2010
Serdecznie zapraszają: Agencja Twórcza OLE! i Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet BABILĄD

22-24 stycznia 2010 mamy przyjemność zaprosić Szanowne Panie na wykład i warsztaty z psychoterapeutką Katarzyną Miller. Zapraszamy wszystkie Kobiety, które pragną odnaleźć szczęście w sobie i w związkach.

Poruszymy ważne zagadnienia dotyczące  kobiecości:
o mądrej miłości do samej siebie, która pomaga budować szczęśliwe relacje, 
o odwadze bycia sobą, akceptacji siebie TU i TERAZ,
o szacunku i czerpaniu radości z kobiecych zasobów, świadomości ich piękna i wartości,
o realizacji swoich potrzeb, granicach stawianych odważnie i spokojnie.

Serdecznie zapraszają:Agencja Twórcza OLE! i Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet BABILĄD22-24 stycznia 2010 mamy przyjemność zaprosić Szanowne Panie na wykład i warsztaty z psychoterapeutką Katarzyną Miller. Zapraszamy wszystkie Kobiety, które pragną odnaleźć szczęście w sobie i w związkach.Poruszymy ważne zagadnienia dotyczące  kobiecości:o mądrej miłości do samej siebie, która pomaga budować szczęśliwe relacje,  o odwadze bycia sobą, akceptacji siebie TU i TERAZ, o szacunku i czerpaniu radości z kobiecych zasobów, świadomości ich piękna i wartości, o realizacji swoich potrzeb, granicach stawianych odważnie i spokojnie.

W KOBIETACH drzemie ogromny potencjał i bogactwo by wieźć szczęśliwe życie w zgodzie ze sobą. Tylko od Ciebie zależy czy chcesz je odważnie odkrywać i rozwijać.

 W atmosferze pozytywnej energii i kobiecego wsparcia zapraszam Cię na wyjątkowe spotkanie z Katarzyną Miller.

Katarzyna Miller:
Psycholożka i psychoterapeutka z trzydziestoparoletnim doświadczeniem, filozofka, poetka (tomiki Stołeczek i Ból jest jedwabiem), publicystka, gości w wielu gazetach, trwale związana z miesięcznikiem Zwierciadło. Prowadzi własną audycję w Radiu Color, często zapraszana do różnych programów radiowych i telewizyjnych. Wykłada w  ramach projektu Dojrzewalnia Róż od początku jego  funkcjonowania. Prowadziła przez wiele lat zajęcia z psychologii na Gender Studies UW. Autorka książek Chcę być kochana tak jak chcę (z Ewą Konarowską), która stała się bestsellerem, Bajki rozebrane (z Tatianą Cichocką), Być kobietą i nie zwariować (z Moniką Pawluczuk) w najbliższym czasie w sprzedaży. Od paru lat komponuje piosenki do własnych tekstów i je śpiewa.

Wykład
22.01.2010 godz. 18.00-19.30


Miejsce:
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, 61-719 Poznań,
Sala 003
Ilość miejsc: 120
Cena: 45 zł

Warsztat psychologiczny
23-24.01.2010
Czas trwania: 11,5 godz.
sobota:
10:00-13:00 zajęcia
13:00-14:30 przerwa
14:30-18:00 zajęcia
niedziela:
9:30-13:00 zajęcia
13:00-14:30 przerwa
14:30-16:00 zajęcia
         Miejsce: Centrum Jogii, ul. Jarochowskiego 8, Poznań
Ilość miejsc: 12
Cena: 450 zł

Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 stycznia 2010 na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Zgłoszenia przyjmowane będą do 10.01.2010. Warunkiem uczestnictwa jest wpłata na konto do 12.01.2010
93 1140 2004 0000 3002 5142 8412
Agencja Twórcza Ole!
Ul. Horacego 3/4
60-461 Poznań
tyt: Wykład/warsztaty z Katarzyną Miller

 
„KOCHAM POLSKĘ” Mariusza Foreckiego – wystawa

„KOCHAM POLSKĘ” Mariusza Foreckiego – zapis zmian w społeczeństwie polskim lat 1989-2009
Wernisaż: 1 grudnia 2009,  godz. 17.00 (wystawa potrwa do 22 stycznia).

Wystawa jest częścią projektu, obejmującego również wydanie albumu pt. „I love Poland” i stronę internetową www.polska1989.pl tego samego autora.

foreckiilovepoland05.jpg

Czytaj całość...
 

Spotkanie z gen. Wojciechem Jaruzelskim

z5688065x.jpg

Wojciech Witold Jaruzelski (ur. 6 lipca 1923 w Kurowie) – emerytowany żołnierz Ludowego Wojska Polskiego w stopniu gen. armii, były polski polityk, sprawujący stanowiska posła na Sejm PRL, I sekretarza KC PZPR (w latach 1981-1989), ministra obrony narodowej (1968-1983), prezesa Rady Ministrów PRL (1981-1985), przewodniczącego Rady Państwa PRL (1985-1989), prezydenta PRL (1989) i prezydenta RP (1989-1990).

Więcej na stronie: Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa„Skąd w niektórych dzieciach tyle agresji?” - konferencja naukowo – szkoleniowa


 „Skąd w niektórych dzieciach tyle agresji?” – to tytuł konferencji zorganizowanej przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz Wyższą Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, która odbędzie się 9 marca 2009 r. w auli WSNHiD. Konferencja połączona będzie z sesją warsztatową.

Zagadnienia poruszone podczas konferencji dotyczą problematyki agresji wśród dzieci oraz młodzieży i są odpowiedzią na potrzeby rozwiązywania trudnych, konfliktowych sytuacji w szkole, na podwórku i w rodzinie.

Czytaj więcej

 

„Między życiem”– wystawa fotografii

"Między życiem”– Wystawa Instytutu Fotografii proFotografia
Galeria 2piR,
Wernisaż: 4 marca 2009 r., godz. 18.00

Pięć opowieści pięciu autorów – „Wiek niewinności” Tomasza Reissa, „Zdjęcia z Polski” Macieja Pisuka, „Striptiz po męsku” Agnieszki Rayss, „Pozdrowienia z Chorzowa” Andrzeja Marczuka oraz „Blisko” Staszka Heydy – NOWE?, INNE? ŻYCIE W POLSCE PO 1989

Czytaj więcej

 

Kiermasz książek wydawnictwa Galerii Miejskiej 'Arsenał'

Katalogi, albumy i książki wydawane przez Galerię Miejską „Arsenał” będzie można nabyć podczas kiermaszu książek, który odbędzie się 25 lutego w godzinach od 10.00 do 14.30 w holu Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Ceny książek i albumów będą wahały się od 1 do 10 zł.

 

ars_gal.jpg

 


Galeria Miejską „Arsenał” - pod obecną nazwą funkcjonuje od 1997 r. Jest dzisiaj jedną z najważniejszych placówek życia artystycznego nie tylko w Poznaniu, ale i w Polsce.

Czytaj więcej

 

Wykład otwarty Szewacha Weissa
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa serdecznie zaprasza na wykład otwarty Szewacha Weissa, który odbędzie się 21 lutego 2009 roku o godzinie 11:00 w sali 004. Wykład będzie m.in. komentarzem do współczesnej odsłony konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

szewach.jpg

Szewach Weiss (ur. 1935) – izraelski polityk, profesor nauk politycznych, były ambasador Izraela w Polsce. Urodził się w żydowskiej rodzinie kupieckiej na Ukrainie. W Izraelu skończył szkołę rolniczą, jednocześnie uprawiając wyczynowo sport - lekkoatletykę i podnoszenie ciężarów. W wojsku zaangażował się w życie kulturalne, czego efektem była sześcioletnia praca dziennikarza radiowego. Jednocześnie studiował na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie i Wydziale Prawa w Tel-Awiwie.

Czytaj więcej