Uczelnieinfo.pl

Aktualności

Wystawa fotografii “MAMY CIĘ – studenci schwytani w obiektywie” od 15.03 w Muzeum SGGW
Wpisany przez Administrator
Piątek, 12 Marzec 2010 13:56
PDF Drukuj Email

http://www.agroworld.pl/sites/default/files/mamy-cie.jpg„Mamy Cię” to tytuł autorskiej wystawy fotografii wykonanych przez członków redakcji pisma „Okiem Studenta”, którą będzie można oglądać w Muzeum SGGW (gmach Biblioteki Głównej  SGGW, ul. Nowoursynowska 161).

Wystawa to cykl kilkudziesięciu w większości (ale nie tylko) reporterskich fotografii ukazujących codzienność studentów (…) w niecodziennych barwach. Ma uwrażliwić na piękno zwyczajnego dnia, ukazując kontrast między normalnym życiem a naszymi wyobrażeniami o nim. Wystawa będzie składała się z kilku podstawowych grup tematycznych: Wydarzenia, Studenckie życie, Sport, SGGW od kuchni oraz blok niespodzianka, którego tworzenie będzie kontynuowane podczas wernisażu!

 

W dniach 17, 19, 20, 21 lutego mogliście spotykać nasze przenośne studio fotograficzne rozłożone w budynkach 37, 23, 34 i 32, gdzie tworzyliśmy część naszej wystawy. Studenci schwytani w biegu, na korytarzach, mogli stać się częścią projektu. Złapać studenta często nie było łatwo, zwłaszcza że większość pierwszy raz słyszała wtedy o akcji „Mamy Cię”. Ale nasz mały foto-happening nie tylko był częścią tworzenia elementów ekspozycji, lecz też spełniał rolę promocyjną. Spośród osób, które „złapaliśmy”, żadna nie jest pewna czy trafi na wystawę. O tym można się przekonać wyłącznie odwiedzając Muzeum SGGW!

Organizatorzy: redakcja „Okiem Studenta”, Samorząd Studencki SGGW oraz Muzeum naszej Uczelni postanowili przyciągnąć odbiorców poprzez interaktywność projektu:

•        możliwość odnalezienia siebie na prezentowanych fotografiach (stąd też tytuł wystawy „Mamy Cię”),

•        wspólne tworzenie elementów ekspozycji podczas otwarcia wystawy,

•        oraz wyświetlanie filmu o tym, jak powstawał projekt.

Zdjęć będziecie mogli także szukać na stronie internetowej okiemstudenta.pl oraz profilu „Okiem Studenta” na facebook.com

„Mamy cię” – wystawa fotografii

Muzeum SGGW

(budynek Biblioteki SGGW, wejście C, I piętro)

Wernisaż: 15.03.2010 r., godz. 18.00

Czynna: 15.03-15.04.2010 r., pn. – pt.; 09.00–16.00

wstęp wolny