Uczelnieinfo.pl

Aktualności

Ostatnie wolne miejsca na studiach w SWPS
Wpisany przez Administrator
Wtorek, 22 Wrzesień 2009 20:07
Drukuj Email
Szkoła Wyższa Psychologii SpołecznejZostały już ostatnie wolne miejsca na studiach w SWPS. Proces rekrutacyjny kończy się 30 września 2009 r.
Oferowane przez Uczelnię kierunki cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kandydatów, dlatego zachęcamy przyszłych studentów do jak najszybszych zapisów. Podstawą przyjęcia na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie są wyniki pisemnych egzaminów dojrzałości, natomiast kwalifikacja na studia II stopnia następuje na podstawie analizy dokumentów złożonych przez kandydatów.

O przyjęcie na studia uzupełniające magisterskie mogą ubiegać się osoby posiadające dyplom magistra, licencjacki, inżynierski lub równorzędny. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się w zakładce „Rekrutacja”.

SWPS prowadzi studia I, II i III stopnia oraz jednolite magisterskie, oferuje także liczne kierunki studiów podyplomowych i szkolenia. Jest jedyną uczelnią niepubliczną posiadająca cztery uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinach: psychologia, kulturoznawstwo oraz socjologia. SWPS posiada także uprawnienia habilitacyjne w dyscyplinie psychologia. Poziom nauczania w SWPS został doceniony przez Państwową Komisję Egzaminacyjną, która przyznała psychologii ocenę wyróżniającą i pozytywnie oceniła kierunki socjologia i kulturoznawstwo.

SWPS jest laureatem wielu nagród i wyróżnień: m.in. 6-krotnie została sklasyfikowana na 1. miejscu w rankingu tygodnika „Wprost”, zdobywając „Złoty Indeks” w kategorii niepublicznych szkół niebiznesowych. Zajmując 2. miejsce w opublikowanym w maju 2009 r. rankingu dziennika „Rzeczpospolita” i miesięcznika „Perspektywy”, SWPS została zaliczona do czołówki najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce. Wykładowcami SWPS są m.in. profesorowie: Jerzy Bralczyk, Janusz Danecki, Wiesław Godzic, Edward Nęcka, Grzegorz Sędek, Roch Sulima, Bogdan Wojciszke. Częstymi gośćmi uczelni są wybitni naukowcy z zagranicy, np. profesorowie Elliot Aronson, Robert B. Cialdini, Michael W. Eysenck, Arie Kruglanski, Leonardo Morlino, Philip Zimbardo oraz znani artyści i przedstawiciele świata mediów, w tym Andrzej Wajda, Krystyna Janda, Marek Kondrat czy Tomasz Lis.