Uczelnieinfo.pl

Aktualności

Prof. dr hab. Alojzy Szymański, rektor SGGW dokonał oficjalnego otwarcia ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego - Marymont
Wpisany przez Administrator
Wtorek, 22 Wrzesień 2009 19:11
Drukuj Email

Prof. dr hab. Alojzy Szymański, rektor SGGW dokonał oficjalnego otwarcia ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego "Marymont". Ośrodek jest położony przy głównej ulicy Kościeliska, na trasie Zakopane (3 km) – Czarny Dunajec, w pobliżu wejścia do Doliny Kościeliskiej i Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz niedaleko Doliny Chochołowskiej.

Ośrodek jest własnością Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prowadzona będzie w nim działalność dydaktyczna i rekreacyjna związana z potrzebami uczelni. Główne przeznaczenie ośrodka to prowadzenie działaności dydaktycznej, szkoleniowe oraz organizowanie konferencji naukowych. W ośrodku będą odbywać praktyki zawodowe studenci kierunku turystyka i rekreacji. Ośrodek dydaktyczno-wypoczynkowy "Marymont" to nie tylko doskonmałe miejsce na konferencje, seminaria i wypoczynek, ale głównie swego rodzaju poligon doświadczalny dla studentów naszej uczelni - powiedział podczas uroczystości inaugurującej pracę obiektu Prof. dr hab. Alojzy Szymański, rektor uczelni.  Dodatkow intencją władz SGGW było także, by ośrodek ten służył także turystom i firmom. „Marymont” powstawał z myślą, by zapewniał całoroczną ofertę dydaktyczną i rekreacyjną na wysokim poziomie.

Jest on położony przy głównej ulicy Kościeliska, co czyni z niego doskonałe miejsce do wypoczynku zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Ośrodek jest także doskonale przygotowany do organizacji konferencji, szkoleń i innego rodzaju imprez firmowych. Obiekt został zbudowany w stylu regionalnym i wykończony w drewnie, dzięki czemu pięknie komponuje się z górskim krajobrazem. W środku kryje jednak nowoczesne i doskonale wyposażone wnętrze.

W ośrodku znajduje się 60 miejsc noclegowych, w tym apartamenty oraz pokoje 2- i 4-osobowe. Znajduje się tu sala konferencyjna na około 70 osób. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (specjalny pokój, podjazdy, itp.). Każdy pokój wyposażony jest w pełny węzeł sanitarny, telewizję, telefon i internet. Mieści się tu restauracja z kuchnią regionalną i tradycyjną, która daje możliwość całodziennego wyżywienia. Kompleks wypoczynkowy wyposażony jest w saunę, jacuzzi, a także nowoczesną salę fitness z możliwością zorganizowania zajęć dla osób prywatnych i grup zorganizowanych.

W pobliżu ośrodka znajduję się kilka stoków narciarskich o różnym stopniu trudności oraz narciarskie trasy biegowe. Poza sezonem narciarskim do dyspozycji są piękne ścieżki rowerowe utworzone na terenie Doliny Chochołowskiej i na pobliskich terenach leśnych. Ośrodek prowadzi wypożyczalnię nart i rowerów.

Autorem projektu ośrodka jest mgr inż. arch. Adam Bukowski-Tyrała. Generalnym wykonawcą była Firma Projekt-Bud Warszawa.

Powierzchnia zabudowy obiektu wynosi 600,00 m2, powierzchnia użytkowa 1643,38 m2. Kubatura 4900,00 m3.